538 307 946
538 307 943

ul. Zonna 46, 41-800 Zabrze

Jak przygotować się do zabiegu?

Przygotowanie w zależności od metody

Dezynsekcję przeprowadza się za pomocą różnych metod. Najpopularniejsze są opryskiwanie, zamgławianie i żelowanie. Wszystkie wymagają  naniesienia substancji (płynu, mgły lub żelu) na poddawane dezynsekcji powierzchnie. Dlatego sposób przygotowania lokalu do dezynsekcji w dużej mierze zależy od użytej metody, środków oraz rodzaju zwalczanego insekta. Większość środków wymaga przede wszystkim zabezpieczenie żywności i tych przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem.

Karaluchy i prusaki - metoda opryskowa

Pluskwy domowe - oprysk i zamgławianie

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu obiektu do zabiegu zapewni wysoką skuteczność.

Co robić po odpluskwianiu?

Co robić po odpluskwianiu?

Podsumowanie najważniejszych czynności (w skrócie)

Prusaki i karaluchy - metoda żelowa

Zabieg zwalczania karaczanów tj. prusaków i karaluchów, przy użyciu preparatu w formie żelu ( aplikacji trutki pokarmowej) jest bardzo bezpieczny, a co za tym idzie nie wymaga wielu czynności przygotowawczych od właścicieli lokalu – perfekcjoniści mogą się pokusić o zdjęcie cokołów pod meblami, zdjęcie listew przypodłogowych czy odsunięcie mebli od ścian, ale nie jest to konieczne.

Nie trzeba wietrzyć ani wychodzić  z lokalu po dezynsekcji ani w trakcie. Dlatego jest to metoda bardzo popularna w gastronomii, szpitalach, hotelach, przedszkolach i w innych miejscach, gdzie pozostałe środki są zbyt toksyczne i mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.

Żel do dezynsekcji można stosować nawet w obecności dzieci i alergików i osób chorych, więc nie ma konieczności przerywania działalności ośrodków edukacyjnych czy medycznych lub wychodzenia z domu. Metoda żelowa jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych metod dezynsekcyjnych zwalczających karaczany.

Co warto zrobić, aby efekty zwalczania prusaków były jeszcze lepsze?

Przygotowanie pomieszczenia/obiektu do ozonowania

Ozon to gaz występujący naturalnie w przyrodzie, charakteryzujący się silnym działaniem biobójczym. Z powodzeniem można go wykorzystywać do dezynfekcji, wspaniale oczyszcza pomieszczenia m.in. z bakterii, wirusów, roztoczy i zarodników grzybów.

Ozonowanie pozwala także na szybkie i skuteczne pozbycie się z domu nieprzyjemnych zapachów. Aby proces dezynfekcji przebiegał sprawnie i był bezpieczny, należy wiedzieć jak się do niego przygotować.

Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu ozonowania, należy odpowiednio przygotować pomieszczenie:

W celu uzyskania optymalnego efektu nasi pracownicy po uprzednim wyrażeniu zgody na takie działania przez Zleceniodawcę otwierają wszystkie szafki, szafy, pawlacze, piekarnik, w miarę możliwości odsuwają przylegające do ścian meble, a wiszące szafki uchylają, otwierają tapczany, rozsuwają książki, pod dywany podkładają elementy itp. ażeby ozon mógł tam również dotrzeć.

Informacje po zakończonym zabiegu ozonowania