538 307 946
538 307 943

ul. Zonna 46, 41-800 Zabrze

Dezynfekcja

Usługi dezynfekcji - Eliminowanie drobnoustrojów

Zabiegi dezynfekcji stosowane są w celu niszczenia drobnoustrojów takich jak bakterie, wirusy, grzyby i ich przetrwalników.

Dezynfekcji poddawane są różne powierzchnie: podłogi, ściany, maszyny i urządzenia oraz blaty robocze w przemyśle spożywczym oraz gastronomii. W służbie zdrowia dezynfekowane są całe oddziały zakaźne oraz sprzęt medyczny, dezynfekuje się również, środki transportu. Powinno się również regularnie dezynfekować instalacje wentylacyjne oraz klimatyzację.

Usługi dezynfekcji - Jakie istnieją metody dezynfekcji

Eliminowanie mikroorganizmów może odbywać się przy pomocy różnych metod i technik. Są one dobierane w zależności od rodzaju bakterii, wirusów czy roztoczy znajdujących się
w pomieszczeniu oraz od stopnia ich nagromadzenia.

Znaczenie ma rodzaj pomieszczenia, jego przeznaczenie oraz znajdujące się w nim sprzęty. Skuteczność zabiegu zależy od właściwie dobranej metody. Wiedza i doświadczenie specjalistów DDD, BEL serwis gwarantuje dobór właściwej metody; dezynfekcji termicznej, termiczno-chemicznej, chemicznej, ozonowanie.

Stosujemy metody:

Gdzie najczęściej stosowany jest zabieg dezynfekcji?

Najczęściej stosowane metody dezynfekcji

OZONOWANIE - ZWALCZA WIRUSY

Ozonowanie to bezpieczny sposób dezynfekcji bez użycia środków chemicznych, gdzie czynnikiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających.

To skuteczne i ekologiczne odkażanie pomieszczeń. Badania wykazują, że ozon zabija 99,9% patogenów w powietrzu, w tym koronawirusa SARS i grypy, w tym COVID-19. Ozonowanie szybko poprawia jakość powietrza i usuwa wirusy, bakterie, grzyby i ich zarodniki, pleśnie, roztocza, pasożyty i wiele innych. Dodatkowo usunie wszelkie nieprzyjemne zapachy z otoczenia.

Usługi odkażania i dezynfekcji ozonowaniem oferujemy przede wszystkim tam, gdzie w pomieszczeniach przebywa dużo osób. To tam ryzyko biologiczne i możliwość zakażenia jest największe. Proponujemy dezynfekcję w szkołach, przedszkolach, urzędach, szpitalach, biurach, domach, mieszkaniach, środkach komunikacji miejskiej czy samochodach.

DEZYNFEKCJA METODĄ ZAMGŁAWIANIA ULV

W celach dezynfekcji pomieszczeń, stosujemy również metodę zamgławiania ULV (generator zimnej mgły). Jest to rozprowadzenie cieczy roboczej (środek dezynfekcyjny + woda) 

za pomocą generatora zimnej mgły, powstają 10 razy mniejsze krople, niż przy oprysku szczegółowym, dzięki temu cząsteczki docierają wszędzie, nawet w najmniejszą szczelinę. 

Do zabiegów stosujemy ekologiczne i biodegradowalne preparaty.

Jest to skuteczna ochrona ludzi i zwierząt przed szkodliwym wpływem drobnoustrojów chorobotwórczych, wirusów i bakterii. Aktualnie skutecznie pomaga w zwalczaniu epidemii koronawirusa. Dezynfekcję stosuje się również w pomieszczeniach, w których przebywała osoba chora (także w domu).,

Bel Serwis świadczy swoje usługi ( w tym dezynfekcji ) na terenie Śląska. Obsługujemy między innymi miasta: Katowice, Gliwice, Zabrze Bytom, Ruda śląska, Rybnik, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Mikołów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Knurów, Orzesze, Piekary Śląskie, Pyskowice, Żory, Mysłowiceozonowanie – dezynfekcja, odgrzybianie i usuwanie zapachów